Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Országos Nyelviskola Hálózat
06202775236   06202799345   06205106009   06202119532   06202119523   06202853692  
online[k]bonusnyelviskola.hu
H-Cs-ig 9:00-18:00, P: 9:00-13:00

COVID-19: Változás az Euroexam nyelvvizsgáztatásban

2020-04-14

2020. április 14. - A részvizsgáért is teljes pontszám jár az idei felvételin

A felvételi eljárásról szóló legfrissebb rendelet szerint a június 15-ig sikeresen teljesített írásbeli vagy szóbeli nyelvvizsgát is komplex vizsgaként kell figyelembe venni az idei felvételin.

A pénteken közzétett kormányrendelet értelmében a tanév végéig teljesített sikeres írásbeli vagy szóbeli részvizsgáért is a komplex nyelvvizsgáért járó plusz pontszámot kell figyelembe venni (B2 szinten 28, C1 szinten 40 pontot).
Az új rendelet csak az idei felvételi pontszámításra vonatkozik.

A sikeres részvizsga vagy teljes, komplex vizsga igazolásához idén elegendő a vizsgaközponttól kapott igazolást feltölteni a Felvi.hu rendszerébe, nem szükséges hozzá a keményfedeles bizonyítvány. Az Euroexam vizsgázói az igazolást online vizsgafiókukból pár kattintással letölthetik.

Igen. A pontos szabályozást a napokban várjuk, de a felvételiről szóló pénteki rendelet vizsgaszervezésre vonatkozó pontjai értelmében szinte biztosan lesz lehetőség rá, hogy biztonságos körülmények között, még időben letedd a vizsgát.

A májusi érettségihez igazodóan kijelölt több vizsganapból választhatsz, amint közzétették az érettségi végleges dátumait. Helyedet addig is érvényes jelentkezéssel tudod biztosítani. Jelentkezésed a végleges jelentkezési határidőig bármikor módosíthatod vagy akár visszamondhatod, ebben az esetben a teljes vizsgadíjat visszakapod. A vizsgaidőpontokról további részletek: http://www.euroexam.org/vizsgaidopontok

A rendelet értelmében várhatóan számítógépes vizsgára lesz lehetőség, akár otthonról is, élő technikai ellenőrzés mellett. Az Euroexam International 3 kontinensen már bevezetett, idén Magyarországon is akkreditált számítógépes vizsgájáról http://www.euroexam.org/uj-akkreditalt-online-vizsga oldalon találsz részleteket.

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel